KOMUNIKACJA Ze starostwem

Strona internetowa Powiatu Pilskiego to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2022 r. na stronie internetowej Powiatu Pilskiego zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez powiat, gminy  oraz  organizacje pozarządowe. 


W 2022 r. na stronie internetowej powiatu zamieszono łącznie 387 artykułów. Do każdego stworzonego artykułu tworzona była dokumentacja fotograficzna lub grafika poglądowa.


Na stronie internetowej powiatu funkcjonował kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. funduszom pomocowym, organizacjom pozarządowym, czy informacjom o prowadzonych konsultacjach społecznych.  Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na powiatowym profilu Facebook. W 2022 r. zamieszczono łącznie 626 postów, Dodatkowo na kanale w serwisie YouTube – zamieszczano   materiały video, m.in. były to relacje z sesji Rady Powiatu.  Komunikacja z mieszkańcami powiatu odbywała się również za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter.

Strona internetowa Powiatu Pilskiego
Magazyn Informacyjny "Prosto z Powiatu"

W 2022 r. wydano i rozdysponowano 1 numer Magazynu Informacyjnego "Prosto z Powiatu", za pośrednictwem którego przekazano najważniejsze informacje dotyczące działalności Starosty, Rady Powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Pile w 2022 r., a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty. 

Kwartalnik Informacyjny "Prosto z powiatu" jest także dostępny na stronie internetowej  powiatu pilskiego - w formie on-line lub możliwy do pobrania w wersji pdf.