DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA

Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2022 r.

652 459

-80,20%

do roku 2021

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomicznych 1 marca uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach projektu ,,Tropem Wilczym- bieg pamięci żołnierzy wyklętych” na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile wzięli udział w biegu na dystansie 1.963 metrów.

Formuła  wydarzenia łączy edukację z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty lokalnej przez aktywną i świadomą pamięć historyczną oraz popularyzację biegania, jako najbardziej dostępnej formy rekreacji.

Zdjęcie przedstawia osoby stojące na bieżni i trzymające flagę Polski.

Test Coopera

W marcu 2022 r. na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile przeprowadzono tzw. test Coopera. Biegacze mieli możliwość przetestowania swojej kondycji fizycznej podczas 12-minutowego nieprzerwanego biegu. 

Zdjecie uczestników biegu przygotowujących się do startu.
Zdjęcie przedstawia uczestników podczas biegu.
Plakat "Powiatowy Test Coopera o Puchar Starosty Pilskiego".

wiosenna edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

W kwietniu rozpoczęła się wiosenna edycja Czwartków Lekkoatletycznych dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu pilskiego z roczników 2009, 2010, 2011 oraz młodszych. 

W dwudziestej szóstej edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych zorganizowano i przeprowadzono dziewięć meetingów, w tym pięć na Stadionie Powiatowym oraz cztery meetingi szkolne. Całość wieńczyło Grand Prix Piły, czyli finałowy meeting kwalifikacyjny, na którym dzieci zdobywały nominację prawa startu na Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w XXVIII Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się w Łodzi. 

Łącznie w meetingach i XXVIII Finałach Ogólnopolskich odbyło się 1480 startów dzieci pod opieką 20 nauczycieli i opiekunów z 14 szkół podstawowych Piły i gmin powiatu pilskiego. Do Łodzi wyjechała grupa 23 osobowa.

Organizatorem Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych, które wyłaniają prawdziwe talenty sportowe jest Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, a wspiera je Powiat Pilski.

Zdjęcie przedstawia młodzież startującą w biegu.
Zdjęcie przedstawia puchary.

Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike 2022”

W kwietniu na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyły się XXXVI Igrzyska Lekkoatletyczne "Nike 2022". W zawodach wzięło udział blisko 40 uczniów ze specjalnych  placówek szkolno-wychowawczych: SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, z Jastrowia, Zespołu Szkół w Gębicach. Zawodnicy rywalizowali w biegach, skoku w dal, rzucie piłką palantową. 

Organizatorem Igrzysk było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Sprawni Razem".

Zdjęcie przedstawia zwycięzców trzymających zwycięskie puchary.
Zdjęcie osób stojących przy bieżni.
Zdjęcie pucharów i medali.

XIII Bieg Papieski

7 maja prawie 140 uczestników, zarówno biegaczy i kijkarzy, wzięło udział w XIII Papieskim Biegu Przełajowym im. Św. Jana Pawła II. Trasa biegu prowadziła ze Skrzatusza do Starej Łubianki a zawodnicy mieli do pokonania dystans 8,5 km.

Bieg odbył się pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego i przy wsparciu Powiatu Pilskiego. 

Zdjęcie uczestników podczas biegu.
Zdjęcie uczestników biorących udział w biegu.
Zdjęcie uczestników biegu.

mecz bokserski kobiet Polska - Włochy

22 maja odbył się mecz bokserski reprezentacji kobiet w boksie olimpijskim Polski i Włoch. Walki stoczyły między innymi medalistki mistrzostw Świata, Europy oraz krajowe czempionki z Polski i Włoch. Na ringu zaprezentowały się zawodniczki klubu Sporty Walki Piła ze świeżo upieczoną brązową medalistką Mistrzostw Europy Julianną Rutkowską na czele.

 Tego samego dnia rozegrano również VIII Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego, przedwojennego boksera, więźnia obozu w Auschwitz, podczas którego odbyły się starcia w formule K1. Kibice sportów walki mogli obejrzeć pojedynki w kickboxingu

Uczestnicy meczu bokserskiego kobiet Polska - Włochy
Zdjęcie grupowe uczestników meczu bokserskiego kobiet Polska - Włochy
Plakat "Mecz bokserski kobiet Polska - Włochy".

Turniej strzelecki 

Na strzelnicy „Hubertus” w Chodzieży w maju odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie „VI Puchar Starosty Pilskiego”. Rozegrano różne konkurencje, m.in. strzelanie z pistoletu, karabinu oraz  strzelby do rzutków. Rozegrano także konkurencję VIP – w dwuboju strzeleckim -  strzelaniu z pistoletu i strzelby do rzutków.

Zdjęcie zwycięzców turnieju strzeleckiego w obecności innych osób.
Zdjęcie zwycięskich pucharów turnieju strzeleckiego.

Wolf Race Powiatu Pilskiego

Ponad 200 zawodników wzięło udział w zawodach Wolf Race Powiatu Pilskiego. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca w Tarnowie, w pobliżu gospodarstwa rybackiego Rybajka. To piękne tereny zwane Bieszczadami Powiatu Pilskiego. Do wyboru były dwie trasy. Jedna o charakterze górskim, a druga z przeszkodami. Każda z nich liczyła około 10 kilometrów i wiodła przez las, różnego rodzaju wzniesienia i strome skarpy. 

Przygotowano także specjalny tor przeszkód dla dzieci, chętnych nie brakowało - w zawodach wzięło udział ok. 60 dzieci. 

Zdjęcie mężczyzn wspinających się pod stromą górkę.
Zdjęcie osób pokonujących tor przeszkód.
Zdjęcie przedstawia biegnące osoby.

Zawody bowlingowe "Sprawni Razem" 

W kręgielni hotelu Gromada w Pile rozegrano Regionalny Turniej Bowlingowy "Sprawni Razem", którego pomysłodawczynią i organizatorką była założycielka i prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem". Wydarzenie od lat wspiera Powiat Pilski.

Zdjęcie osób grających w kręgle.
Zdjęcie pucharów.
Zdjęcie grupowe dzieci i młodzieży z medalami i pucharami.

I Trójbój Siłowy Szkół Średnich

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się I Powiatowy Trójbój Siłowy Szkół Średnich, zorganizowany przez  Zespół Szkół Technicznych w Pile.

W rywalizacji wzięły udział reprezentacje 5 szkół: Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz organizatora wydarzenia - Zespołu Szkół Technicznych.

Pięcioosobowe drużyny rywalizowały w 3 konkurencjach: wyciskaniu sztangi na leżąco, na torze  przeszkód oraz w przeciąganiu liny. 

Zdjęcie przedstawia zawody w przeciąganiu liny.
Zdjęcie zawodników zebranych przy bieżni na stadionie.
Zdjęcie przedstawia osobę podnoszącą sztangę.

XVII Babolat Piła 2022

11 czerwca na kortach tenisowych przy Dąbrowskiego w Pile rozpoczęła się 3-dniowa popularna impreza: XVII Babolat Piła 2022. Biorą w nim udział dzieci i dorośli, rozegrane zostały także mecze deblowe.

XVII Babolat piła 2022

Święto siatkówki 

19 i 20 czerwca w Powiatowej Hali Sportowej w Pile rozegrano dwa mecze reprezentacji U22 Polski i Holandii. Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki współpracy Powiatu Pilskiego z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Zdjęcie grupowe osób na sami gimnastycznej.
Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki.
Zdjęcie zawodników w czerwonych strojach sportowych.

Streetball Piła 2022

25 czerwca KS Basket Piła zorganizował XVII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Ulicznej Enea Streetball Piła o Puchar Starosty Pilskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i średnich. Rozegrano również turniej open. 

Plakat "Streetnoll".

V Memoriał Ku Pamięci Piłkarzy Błyskawicy Bronisławki 

9 lipca fani piłki nożnej na boisku w Bronisławkach brali udział V Memoriale ku pamięci zmarłych zawodników LKS "Błyskawica" Bronisławki. Klub obchodził jubileusz 15-lecia.

Plakat "V memoriał ku pamięci zmarłych zawodników LKS "Błyskawica" Bronisławki

Pojedynek Gigantów Strongman

Pojedynek Gigantów Strongman oraz Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów rozpoczęły Lato z Powiatem Pilskim na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Widzowie mogli podziwiać siłaczy m.in. w widowiskowym Spacerze Farmera (noszenie tzw. walizek o ciężarze 140 kg każda), czy w konkurencji  YOK – zwanej Spacerem Buszmena - podczas której zawodnicy dźwigają na ramionach ciężar o wadze 400 kg. 

Plakat "Pojedynek Gigantów Strongman".
Zdjęcie osób zebranych na na pojedynku strongman.
Zdjęcie przedstawia zawodników strongman podczas konkurencji.
Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się kolorowym pyłem.

Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny

26 sierpnia  w Wieczornym Mityngu Lekkoatletycznym licznie wzięli udział zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Było to wydarzenie nie tylko sportowe, ale integracyjne, zachęcające wszystkich do aktywności fizycznej, bez względu na wiek i umiejętności. Imprezę rozpoczął bieg rekreacyjny na 400 m dla wszystkich.

Plakat "Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny".
Zdjęcie przedstawia osoby biorące udział w biegach.
Zdjęcie przedstawia zawodników w czasie biegu.
Zdjęcie zwycięzców mityngu lekkoatletycznego na podium.

Turniej tenisowy Fish Cup

Fish Cup - to kolejny turniej tenisowy par deblowych rozgrywany na kortach tenisowych Aquapart w Pile pod patronatem Starosty Pilskiego.

Zdjęcie grupowe osób zabranych na korcie tenisowym.
Zdjęcie przedstawia mecz tenisa.
Zdjęcie tablicy z napisem "Wydarzenie pod patronatem Starosty Pilskiego".

XV bieg niepodległościowy

Równo w samo południe w jednym momencie Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało ponad 1.000 osób.

Tradycyjnie 11 listopada odbyły się dwa biegi oraz marsz nordic walking: Bieg dla dzieci - dystans 400 m, Bieg dla dorosłych - dystans 6.200 m, trasa ulicami Piły, start i meta na stadionie oraz dla kijkarzy - dystans 4 400 m.

Ponad 400 dzieci pobiegło podczas Biegu Niepodległości dla Dzieci. W biegu udział wzięli zarówno nastolatkowie, poprzez nieco młodsze dzieci, aż na kilku- czy kilkunastomiesięcznych, pokonujących symboliczne 400 metrów w wózkach pchanych przez rodziców kończąc. 

Plakat VX Bieg Niepodległości
Zdjęcie Starosty Pilskiego wystrzeliwującego start do biegu z pistoletu startowego.
Zdjęcie przedstawia młodych zawodników biegu.
Zdjęcie przedstawia kobiety biegnące z flagą Polski.

I Gwiazdkowy Turniej Siatkówki Amatorskiej

31 zespołów wzięło udział w I Gwiazdkowym Turnieju Siatkówki Amatorskiej o Puchar Starosty Pilskiego. Ostatecznie do walki o trofeum wystąpiło ponad 200 zawodników i zawodniczek, co przełożyło się na aż 31 zespołów. 

Zdjęcie grupowe zawodników I Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki Amatorskiej.
Zdjęcie przedstawia zawodników odbijających piłkę podczas meczy siatkówki.

III Memoriał Włodzimierza Winklera

Od 28 grudnia trwała rywalizacja zespołów z całego kraju w III Memoriale Włodzimierza Winklera. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 17 zespołów. Cztery z nich rywalizowały w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych, gdzie toczyły się mecze w kategorii dziewcząt.

W kategorii kobiet najlepsze okazały się zawodniczki SPS Box-Pro Piła - Powiat Pilski.

28 grudnia miało miejsce uroczyste  odsłonięcie pamiątkowej tablicy Włodzimierza Winklera w budynku Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.

Plakat "III Memoriał Włodzimierza Winklera".

Lodowisko na stadionie przy okrzei

W grudniu na Stadionie Powiatowym przy Okrzei zorganizowano Rodzinne Mikołajki i otwarto lodowisko dla mieszkańców (czynne od 12.00 do 21.00). Wstęp był bezpłatny.

Zdjęcie przedstawia osoby jeżdżące na łyżwach na lodowisku.

pozostałe wydarzenia sportowe